Skrivskåp 1800-tal senempire

Skrivskåp 1800-tal senempire
Skrivskåp 1800-tal senempire
Skrivskåp 1800-tal senempire
Skrivskåp 1800-tal senempire
Skrivskåp 1800-tal senempire
Skrivskåp 1800-tal senempire
Skrivskåp 1800-tal senempire
Skrivskåp 1800-tal senempire

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKRIVSKÅP med vitrindel, 1800-talets mitt, senempire, 2-delat, fanér i mahogny, skrivklaff med bakomvarande inredning med lådor och dörrfack, vitrindelens dörrluckor med spegelmonogram LS i svärtat trä, nyckelskyltar i pressat läder, djup med utfällt klaff ca 86, höjd ca 220, 48x104 cm

Slitage, skador, delar saknas, omfattande fanérskador, blekt, en dragknopp saknas, nyckel till underskåp saknas

513625

2018-01-16