Slaglåsgevär signerat Collins

Slaglåsgevär signerat Collins
Slaglåsgevär signerat Collins
Slaglåsgevär signerat Collins
Slaglåsgevär signerat Collins
Slaglåsgevär signerat Collins
Slaglåsgevär signerat Collins

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SLAGLÅSGEVÄR, brittiskt, 1860-tal, signerad Collins, med Birmingham-stämplar, oktagonalt kammarstycke, graverat bakåtvänt lås, valnötsstock, längd 126 cm

Senare laddstock, kompletterad laddstocksspång

513628

2018-01-20