Väggreliefer Sylvia Leuchovius

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SYLVIA LEUCHOVIUS (1915-2003), väggreliefer, 2 dlr, glaserat stengods, rektangulär form, dekor av träd respektive blomma, upphängningsanordningar i metall, Rörstrand, 1960-tal, målade signaturer R SL Ateljé Sweden, 47x23,5 cm respektive 38,5x17,5 cm

Liten nagg vid bakre övre hörn på den större reliefen

513654

2018-01-20