Golvvas Kina 1800-tal

Golvvas Kina 1800-tal
Golvvas Kina 1800-tal
Golvvas Kina 1800-tal
Golvvas Kina 1800-tal
Golvvas Kina 1800-tal
Golvvas Kina 1800-tal
Golvvas Kina 1800-tal
Golvvas Kina 1800-tal
Golvvas Kina 1800-tal
Golvvas Kina 1800-tal

Såld för:

8 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GOLVVAS, Kina, porslin, 1800-tal, målad underglasyrdekor i blått och rött av flodlandskap med berg, byggnader, båtar och figurer, höjd ca 45 cm

Smärre tillverkningsdefekter, halsen med större lagning

513676

2018-01-20