Ljusstakar skål med lock Neapel
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 200 SEK
NEAPEL, ljusstakar, 1 par, skål med lock, Italien, porslin, 1900-talets andra hälft, rokokostil, dekor av polykroma blommor, märkning i underglasyrblått, höjd ca 23 resp 19 cm
Dekor med nagg, en hänkle med mindre avslag
513694
2018-01-16