Ljusstakar skål med lock Neapel

Såld för:

350 SEK

Utropspris

1 200 SEK

NEAPEL, ljusstakar, 1 par, skål med lock, Italien, porslin, 1900-talets andra hälft, rokokostil, dekor av polykroma blommor, märkning i underglasyrblått, höjd ca 23 resp 19 cm

Dekor med nagg, en hänkle med mindre avslag

513694

2018-01-16