Skål Japan
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL, porslin, Japan, 1800-tal, dekor av reserver med fiskar, räkor, krabba samt blommor i underglasyrblått, diameter ca 20,5 cm, höjd ca 9,5 cm
PROVENIENS: Russell Bodés samling
Spricka, glasyrnagg
513695
2018-01-16