Skål Japan

Skål Japan
Skål Japan
Skål Japan
Skål Japan
Skål Japan
Skål Japan
Skål Japan
Skål Japan
Skål Japan
Skål Japan
Skål Japan
Skål Japan
Skål Japan
Skål Japan

Såld för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅL, porslin, Japan, 1800-tal, dekor av reserver med fiskar, räkor, krabba samt blommor i underglasyrblått, diameter ca 20,5 cm, höjd ca 9,5 cm

PROVENIENS: Russell Bodés samling

Spricka, glasyrnagg

513695

2018-01-16