Serigrafi efter Matisse

Serigrafi efter Matisse
Serigrafi efter Matisse

Såld för:

5 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MATISSE HENRI (Frankrike 1859-1964), efter, "Nu bleu III", serigrafi, signerad och daterad 1952 i trycket, bladstorlek ca 58x43 cm, ramad.

Svaga hanteringsveck, liten fläck i nedre marginalen, litet skrapmärke strax ovanför modellens vänsterfot

513715

2018-01-20