Hendrick Heerschop, Moses i templet, olja
Klubbat för:
60 000 SEK
Utropspris
80 000 SEK
HENDRICK HEERSCHOP (Harlem 1620-1672): Moses i templet, olja på duk, 132x171 cm.
Utlåtande från Rijksbureau voor kunsthistorische documentatie i Haag, 1989.
PROVENIENS
Orimar, Stockholm
Old Master-special
Dubblerad, retuscher, krackeleringar, färgbortfall
513760
2018-03-01