Hendrick Heerschop, Moses i templet, olja

Såld för:

60 000 SEK

Utropspris

80 000 SEK

HENDRICK HEERSCHOP (Harlem 1620-1672): Moses i templet, olja på duk, 132x171 cm.
Utlåtande från Rijksbureau voor kunsthistorische documentatie i Haag, 1989.

PROVENIENS
Orimar, Stockholm

Old Master-special

Dubblerad, retuscher, krackeleringar, färgbortfall

513760

2018-03-01