Fåtölj med fotpall gripsholmsmodell
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÅTÖLJ med FOTPALL, 1900-talets senare del, gustaviansk stil, sk. gripsholmsmodell, vitlackerad, inköpt på Dahlström och Torgner, sitthöjd ca 44 cm
Bruksslitage, några sprickor, klädsel med fläckar
513779
2018-01-17