Fåtölj med fotpall gripsholmsmodell

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

FÅTÖLJ med FOTPALL, 1900-talets senare del, gustaviansk stil, sk. gripsholmsmodell, vitlackerad, inköpt på Dahlström och Torgner, sitthöjd ca 44 cm

Bruksslitage, några sprickor, klädsel med fläckar

513779

2018-01-17