Lodregulator 1800-tal
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 800 SEK
LODREGULATOR, 1800-talets slut, Gustav Becker, emaljtavla, i ek, skuren nyrenässansdekor, krön i form av örn i pastellage, pendel, lod och uppdragsnyckel finns, höjd ca 133 cm
Bruksspår, ej funktionstestat, någon smärre skada/lagning, ett lod med bucklor
513821
2018-01-17