Lodregulator 1800-tal

Lodregulator 1800-tal
Lodregulator 1800-tal
Lodregulator 1800-tal
Lodregulator 1800-tal
Lodregulator 1800-tal
Lodregulator 1800-tal
Lodregulator 1800-tal
Lodregulator 1800-tal
Lodregulator 1800-tal
Lodregulator 1800-tal

Såld för:

900 SEK

Utropspris

1 800 SEK

LODREGULATOR, 1800-talets slut, Gustav Becker, emaljtavla, i ek, skuren nyrenässansdekor, krön i form av örn i pastellage, pendel, lod och uppdragsnyckel finns, höjd ca 133 cm

Bruksspår, ej funktionstestat, någon smärre skada/lagning, ett lod med bucklor

513821

2018-01-17