Piska
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 200 SEK
PISKA, 1900-talets första hälft, skaft i silver med ciselerad dekor av stiliserat bladverk samt utsparad kartusch, läder, delvis med flätverk i växtfibrer, längd ca 67 cm
Slitage/skador, sannolikt kortad
513977
2018-01-18