Kandelabrar 1800-tal

Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets slut, för 4 ljus vardera, oskarianska, blandstil, ben och fot i sten, förgylld metall, behängda med prismor, höjd ca 55 cm

Slitage, en pärlbård lös, mindre hål efter saknade dekordelar, några prismor kan saknas, enstaka prismor med nagg

514044

2018-01-18