Johan Thurfjell Yesterday
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
JOHAN THURFJELL (född 1970): "Yesterday", signerad och daterad Johan Thurfjell 2007. Unikt objekt, blandteknik i trä och foamboard med leksaksbelysning, höjd 26,5, träfundament med tillhörande plexilåda, höjd 40 42,5x31cm
Förebild till senare skapad edition för SAK. Belysningen ej funktionstestad
Proveniens: Galerie Nordenhake, Stockholm
514055
2018-01-28