Johan Thurfjell Yesterday

Johan Thurfjell Yesterday
Johan Thurfjell Yesterday
Johan Thurfjell Yesterday
Johan Thurfjell Yesterday
Johan Thurfjell Yesterday
Johan Thurfjell Yesterday
Johan Thurfjell Yesterday
Johan Thurfjell Yesterday
Johan Thurfjell Yesterday
Johan Thurfjell Yesterday
Johan Thurfjell Yesterday
Johan Thurfjell Yesterday
Johan Thurfjell Yesterday
Johan Thurfjell Yesterday
Johan Thurfjell Yesterday
Johan Thurfjell Yesterday
Johan Thurfjell Yesterday
Johan Thurfjell Yesterday

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

JOHAN THURFJELL (född 1970): "Yesterday", signerad och daterad Johan Thurfjell 2007. Unikt objekt, blandteknik i trä och foamboard med leksaksbelysning, höjd 26,5, träfundament med tillhörande plexilåda, höjd 40 42,5x31cm
Förebild till senare skapad edition för SAK. Belysningen ej funktionstestad

Proveniens: Galerie Nordenhake, Stockholm

514055

2018-01-28