Nikolai Avenirovich Shabunin, Art school interior

Såld för:

68 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

NIKOLAI AVENIROVICH SHABUNIN (Ryssland, 1866-1907): Interiör från konstskola, signerad och daterad 1906, olja på duk fäst på pannå, 80,5x116 cm

Olja på duk fäst på pannå, hål, smärre färgbortfall

514057

2018-01-18