Edwin Longsden Long, Spanish Lady with a Fan

Såld för:

32 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

EDWIN LONGSDEN LONG (England 1829-1891): Spanish Lady with a Fan, signerad E Long, olja på duk, 63x50 cm.

LITTERATUR
Mark Bills, Edwin Longsden Long RA, London 1998, omnämnd på sidan 101 under "spanska influenser 1857-1873", katalognr 129

Retuscher, fläckar, smärre färgbortfall

514089

2018-01-19