Tittskåp / Peep Show, tidigt 1900-tal

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TITTSKÅP / PEEP SHOW, USA, tidigt 1900-tal, kabinett av ek, detaljer av koppar, enligt uppgift komplett maskineri, utrustat med svartvita fotografier av lättklädda damer, för 1-cents-mynt (medföljer ett antal), höjd ca 50/110, 51 x 42 cm

Bruksslitage, senare renoverad, ej funktionstestad

514136

2018-01-18