Naemi Eriksson oljemålning
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
NAEMI ERIKSSON (1920-2002): "Adam och Eva", signerad och daterad Naemi Eriksson -88, olja på duk, ca 100x65 cm, bok medföljer (Kerstin Ostwald "Naemi Eriksson, flickan i blomman")
LITTERATUR: Avbildad i "Naemi Eriksson, flickan i blomman", Kerstin Ostwald, sid 100
514178
2018-01-20