Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TALLRIKAR, 7 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av trädgårdsklippa med krysantemum samt pion i emaljfärger och guld, diameter ca 23 cm

Slitage, nagg, tre med spricka

514267

2018-01-19