Bert-Håge Häverö
Klubbat för:
46 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BERT-HÅGE HÄVERÖ (1932-2014): "Gubbarna på Kroktall", signerad och daterad Bert Håge Häverö 1975, olja på duk, ca 38x46 cm
Påskrift på baksidan: "Ekström, Bäfver och Janne Mattson har fiskat upp några dunkar smuggelsprit och styr om glada i hågen, mot "kroktall" i inloppet till Hargshamn"
514461
2018-01-20