Bert-Håge Häverö

Bert-Håge Häverö
Bert-Håge Häverö
Bert-Håge Häverö
Bert-Håge Häverö
Bert-Håge Häverö
Bert-Håge Häverö

Klubbat för:

46 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BERT-HÅGE HÄVERÖ (1932-2014): "Gubbarna på Kroktall", signerad och daterad Bert Håge Häverö 1975, olja på duk, ca 38x46 cm

Påskrift på baksidan: "Ekström, Bäfver och Janne Mattson har fiskat upp några dunkar smuggelsprit och styr om glada i hågen, mot "kroktall" i inloppet till Hargshamn"

514461

2018-01-20