Hörnskåp 1700-tal rokoko
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HÖRNSKÅP, furu, 1700-talets andra hälft, rokoko, bemålat i vitt, spegeldörrar med bakomliggande hyllinredning samt skedhyllor, krönet med skuren dekor, understycket på klotfötter, höjd ca 216, 138x77 cm
Delvis senare bakstycke, sprickor, avslag, färgbortfall, lösa ben, nyckel finns ej, dörren med ägarmärkning
514516
2018-01-21