Hörnskåp 1700-tal rokoko

Hörnskåp 1700-tal rokoko
Hörnskåp 1700-tal rokoko
Hörnskåp 1700-tal rokoko
Hörnskåp 1700-tal rokoko
Hörnskåp 1700-tal rokoko
Hörnskåp 1700-tal rokoko
Hörnskåp 1700-tal rokoko
Hörnskåp 1700-tal rokoko
Hörnskåp 1700-tal rokoko
Hörnskåp 1700-tal rokoko

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

HÖRNSKÅP, furu, 1700-talets andra hälft, rokoko, bemålat i vitt, spegeldörrar med bakomliggande hyllinredning samt skedhyllor, krönet med skuren dekor, understycket på klotfötter, höjd ca 216, 138x77 cm

Delvis senare bakstycke, sprickor, avslag, färgbortfall, lösa ben, nyckel finns ej, dörren med ägarmärkning

514516

2018-01-21