Damien Hirst, Butterfly

Damien Hirst, Butterfly
Damien Hirst, Butterfly
Damien Hirst, Butterfly
Damien Hirst, Butterfly
Damien Hirst, Butterfly
Damien Hirst, Butterfly

Klubbat för:

26 000 SEK

Utropspris

14 000 SEK

DAMIEN HIRST (England, född 1965): "Butterfly", signerad Damien Hirst, tusch på papper, 21 x 19,5 cm.

Proveniens:
Teckningen är utförd den 30 januari 2010 i samband med öppnandet av utställningen End of an Era, Gagosian Gallery, New York. Gåva från konstnären till nuvarande ägare.

514619

2018-02-03