August Liljequist vas lergods

August Liljequist vas lergods
August Liljequist vas lergods
August Liljequist vas lergods
August Liljequist vas lergods
August Liljequist vas lergods
August Liljequist vas lergods
August Liljequist vas lergods
August Liljequist vas lergods
August Liljequist vas lergods
August Liljequist vas lergods

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

AUGUST LILJEQUIST, vas, lergods, signerad och daterad Svedala, 1912, balusterform, delvis grönglaserad, höjd ca 27,5 cm

Slitage, glasyrnagg, förlust av färg särskilt till mynningen

514659

2018-01-21