Alf Wallander 1 par vaser Rörstrand jugend

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ALF WALLANDER VASER, 1 par, flintgods, Rörstrand, monogramsignerade AW på livet och Rörstrand i botten, jugend, urangul glasyr, reliefdekor av fåglar, höjd ca 24 cm

Krackeleringar, smärre sprickor och nagg

514661

2018-01-21