Alf Wallander 1 par vaser Rörstrand jugend
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALF WALLANDER VASER, 1 par, flintgods, Rörstrand, monogramsignerade AW på livet och Rörstrand i botten, jugend, urangul glasyr, reliefdekor av fåglar, höjd ca 24 cm
Krackeleringar, smärre sprickor och nagg
514661
2018-01-21