Bordsur Louis XVI stil
Klubbat för:
1 700 SEK
2 500 SEK
BORDSUR, 1800-talets andra hälft, Louis XVI stil, förgylld brons, emaljerad urtavla märkt "Vtor Bachelier à Paris", alabaster, höjd 37, 33x14,5 cm, nyckel och pendel finns
Ej funktionstestad, nyckel och pendel finns, bakstycke saknas (Lock), slagskål lös
514681
2018-01-21