Bordsur Louis XVI stil

Bordsur Louis XVI stil
Bordsur Louis XVI stil
Bordsur Louis XVI stil
Bordsur Louis XVI stil
Bordsur Louis XVI stil
Bordsur Louis XVI stil

Klubbat för:

1 700 SEK

2 500 SEK

BORDSUR, 1800-talets andra hälft, Louis XVI stil, förgylld brons, emaljerad urtavla märkt "Vtor Bachelier à Paris", alabaster, höjd 37, 33x14,5 cm, nyckel och pendel finns

Ej funktionstestad, nyckel och pendel finns, bakstycke saknas (Lock), slagskål lös

514681

2018-01-21