Smörsnäckor Kina 1700-tal
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SMÖRSNÄCKOR, 2 dlr, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), dekor i imari med motiv av blommor och guld, förgylld kant, reliefdekor, ca 16,5x16 cm
Båda med små nagg och slitage längs kanterna
514717
2018-01-28