Smörsnäckor Kina 1700-tal

Smörsnäckor Kina 1700-tal
Smörsnäckor Kina 1700-tal
Smörsnäckor Kina 1700-tal
Smörsnäckor Kina 1700-tal
Smörsnäckor Kina 1700-tal
Smörsnäckor Kina 1700-tal
Smörsnäckor Kina 1700-tal
Smörsnäckor Kina 1700-tal
Smörsnäckor Kina 1700-tal
Smörsnäckor Kina 1700-tal
Smörsnäckor Kina 1700-tal
Smörsnäckor Kina 1700-tal
Smörsnäckor Kina 1700-tal
Smörsnäckor Kina 1700-tal
Smörsnäckor Kina 1700-tal
Smörsnäckor Kina 1700-tal

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SMÖRSNÄCKOR, 2 dlr, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), dekor i imari med motiv av blommor och guld, förgylld kant, reliefdekor, ca 16,5x16 cm

Båda med små nagg och slitage längs kanterna

514717

2018-01-28