Värja 1800-tal

Värja 1800-tal
Värja 1800-tal
Värja 1800-tal
Värja 1800-tal
Värja 1800-tal
Värja 1800-tal
Värja 1800-tal
Värja 1800-tal
Värja 1800-tal
Värja 1800-tal
Värja 1800-tal
Värja 1800-tal
Värja 1800-tal
Värja 1800-tal

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VÄRJA, 1800-tal, svensk, för ämbetsman, klinga med etsad dekor, förgyllt mässingsfäste, parerplåt a clavier dekorerad med lilla riksvapnet, kavelplattor av pärlemor, svart skinnbalja med graverade mässingsbeslag, längd 94,5 cm

Åldersrelaterat slitage

514853

2018-01-24