Vas Argenta

Vas Argenta
Vas Argenta
Vas Argenta
Vas Argenta
Vas Argenta
Vas Argenta
Vas Argenta
Vas Argenta
Vas Argenta
Vas Argenta
Vas Argenta
Vas Argenta

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

WILHELM KÅGE, vas, Gustavsberg, Argenta, 1950-tal, målad dekor i silver av delfin mot grön fond, stämplad Gustavsberg Argenta Made in Sweden, höjd ca 26 cm

Mindre tillverkningsdefekt vid basen (nagg i godset som glaserats över innan bränningen)

514870

2018-01-28