Vas Argenta
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
WILHELM KÅGE, vas, Gustavsberg, Argenta, 1950-tal, målad dekor i silver av delfin mot grön fond, stämplad Gustavsberg Argenta Made in Sweden, höjd ca 26 cm
Mindre tillverkningsdefekt vid basen (nagg i godset som glaserats över innan bränningen)
514870
2018-01-28