Vaser Karl Lindström

Vaser Karl Lindström
Vaser Karl Lindström
Vaser Karl Lindström
Vaser Karl Lindström
Vaser Karl Lindström
Vaser Karl Lindström
Vaser Karl Lindström
Vaser Karl Lindström

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KARL LINDSTRÖM, vaser, 2 st, Rörstrand, 1900-talets början, jugend, dekor av blommor, monogramsignerade KL Rörstrand, inpressat 26 70921.M.P. (den större vasen), höjd ca 14,5 resp 22,5 cm

Den större vasen med lagad mynning

514883

2018-01-23