Anna-Lisa Thomson ´´Athene´´ vas skål fat

Klubbat för:

1 600 SEK

1 500 SEK

ANNA-LISA THOMSON, "Athene", vas, skål och fat, delvis glaserat stengods, delvis märkta Upsala Ekeby och monogramsignatur ´ALT´, vasens höjd ca 27 cm, skålens längd ca 21 cm, tallrik, stämplad ´Ekeby´, diameter ca 28 cm

Några mindre nagg till fotten, bruksslitage

514996

2018-01-23