Anna-Lisa Thomson ´´Athene´´ vas skål fat
Klubbat för:
1 600 SEK
1 500 SEK
ANNA-LISA THOMSON, "Athene", vas, skål och fat, delvis glaserat stengods, delvis märkta Upsala Ekeby och monogramsignatur ´ALT´, vasens höjd ca 27 cm, skålens längd ca 21 cm, tallrik, stämplad ´Ekeby´, diameter ca 28 cm
Några mindre nagg till fotten, bruksslitage
514996
2018-01-23