Spegel med konsolbord rokokostil

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SPEGEL MED KONSOLBORD, förgylld samt bronserad, 1800-talets andra hälft, rokokostil, dekor i pastellage, fasettslipat glas, marmorerad träskiva, spegelns höjd ca 135, bredd 104 cm, konsolbordets höjd ca 76 cm

Slitage, bortfall, skador i pastellage

515008

2018-01-23