Spegel med konsolbord rokokostil
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGEL MED KONSOLBORD, förgylld samt bronserad, 1800-talets andra hälft, rokokostil, dekor i pastellage, fasettslipat glas, marmorerad träskiva, spegelns höjd ca 135, bredd 104 cm, konsolbordets höjd ca 76 cm
Slitage, bortfall, skador i pastellage
515008
2018-01-23