Curt Fischer Midgard vägglampa 1930-tal

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

CURT FISCHER, vägglampa, Midgard, 1930-tal, Ronneberger & Fischer, Thüringen, Tyskland, stämplad Midgard D.R.G.MD.R.P Ausl. Pat,
lackerad metall, saxledad arm samt vinklingsbar skärm, max längd ca 80, diam på skärm 18,5 cm

Slitage, nydragen el

515020

2018-01-31