Skål på fot och kanna silver Köpenhamn Danmark
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 200 SEK
SKÅL PÅ FOT, KANNA, med graverade blomdekor, Köpenham, Danmark, med kontrollstämplar av Simon Groth (verksam 1863-1904), skål daterad 1873, skålens höjd ca 11,5 cm, kannans höjd ca 10,5 cm, totalvikt ca 390 g
Bruksslitage, några mindre bucklor, ställvis anlöpning
515023
2018-01-23