Skål på fot och kanna silver Köpenhamn Danmark

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SKÅL PÅ FOT, KANNA, med graverade blomdekor, Köpenham, Danmark, med kontrollstämplar av Simon Groth (verksam 1863-1904), skål daterad 1873, skålens höjd ca 11,5 cm, kannans höjd ca 10,5 cm, totalvikt ca 390 g

Bruksslitage, några mindre bucklor, ställvis anlöpning

515023

2018-01-23