Björn Selder skulptur

Björn Selder skulptur
Björn Selder skulptur
Björn Selder skulptur
Björn Selder skulptur
Björn Selder skulptur
Björn Selder skulptur
Björn Selder skulptur
Björn Selder skulptur
Björn Selder skulptur
Björn Selder skulptur
Björn Selder skulptur
Björn Selder skulptur
Björn Selder skulptur
Björn Selder skulptur
Björn Selder skulptur
Björn Selder skulptur
Björn Selder skulptur
Björn Selder skulptur

Klubbat för:

8 800 SEK

8 000 SEK

BJÖRN SELDER (1940-1999): Torso, skulptur, Ekebergs-marmor, monterad på sockel i svart granit, totalhöjd inkl sockel, 180 cm.

Proveniens: Hotell Mäster Johan, Malmö

Skulpturen har delats från sockeln och behöver monteras om för att stå stadigt. Smärre nagg, spricka

515026

2018-01-24