Bestick silver
Closed
2018-01-23
515030
| Sold for | 1 900 SEK |
| Estimate | 1 500 SEK |
BESTICK, 31 dlr, silver, GAB, modell Chippendale, bestående av: 7 smörgåsgafflar, 5 bordsknivar, 6 bordsgafflar, 6 efterrättsgafflar tillsammans med 7 moccaskedar av olika mönster, totalvikt exkl. knivar ca 653 g
Bruksslitage, mindre fläckar och repor, 5 av bordsknivarna med utdragna blader