Edward Hald glasservis
Closed
2018-01-23
515046
| Sold for | 1 500 SEK |
| Estimate | 2 000 SEK |
EDWARD HALD, glasservis, 18 dlr, Orrefors, 1920/30-tal, med etsad dekor, bestående av 10 vinglas samt 8 sherryglas, höjd ca 14-16,5 cm
Bruksslitage, mindre tillverkningsdefekter