Algot Eriksson Rörstrand jugend
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ALGOT ERIKSSON, skål, 1900-talets början, jugend, Rörstrand, porslin, dekor av blomster i underglasyrfärgerna violett, rosa och grönt, märkt Rörstrand AE, höjd ca 12 cm
Mynning med flertal små nagg
515129
2018-01-23