Algot Eriksson Rörstrand jugend

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

ALGOT ERIKSSON, skål, 1900-talets början, jugend, Rörstrand, porslin, dekor av blomster i underglasyrfärgerna violett, rosa och grönt, märkt Rörstrand AE, höjd ca 12 cm

Mynning med flertal små nagg

515129

2018-01-23