Kaffeservisdelar Rörstrand
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
RÖRSTRAND, kaffeservisdelar, 7 st, 1900-talets början, jugend, porslin, dekor i grönt och rosa av blommor, bestående av kaffekanna, 2 sockerskålar med lock, gräddkanna, 3 kaffekoppar med fat, kannans höjd ca 23 cm
Gräddkanna med kantnagg, sockerskål med invändig nagg, kaffeklanna med invändig nagg och spricka, dekorslitage
515147
2018-01-24