Schatull med glas

Schatull med glas
Schatull med glas
Schatull med glas
Schatull med glas
Schatull med glas
Schatull med glas
Schatull med glas
Schatull med glas

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SCHATULL med likörservis, slipad samt förgylld dekor, 1800-talets andra hälft, schatull i svärtat trä med beslag i mässing och dekorspol, bestående av: 4 flaskor med propp, 16 likörglas

Nyckel saknas, 2 glas ej ursprungligen sammanhörande, enstaka mindre nagg, enstaka dekorsprikar saknas

515156

2018-01-23