Röllakan Sverige art deco 1935

Såld för:

0 SEK

Utropspris

20 000 SEK

MATTA, röllakan, Sverige 1930-tal, art deco, enligt uppgift hemslöjden i Norberg, monogram IGA (Iris och Gösta Adamsson, samt datering 1935, 430 x 292, skador, fläckar, slitna fransar