Bestick silver 1800-tal

Bestick silver 1800-tal
Bestick silver 1800-tal
Bestick silver 1800-tal
Bestick silver 1800-tal
Bestick silver 1800-tal
Bestick silver 1800-tal
Bestick silver 1800-tal
Bestick silver 1800-tal

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

BESTICK, 76 dlr, silver, Stockholm 1870-tal, bl.a. Jakob Engelberth Torsk, bestående av: 12 bordsskedar, 12 bordsgafflar, 12 matgafflar, 12 matknivar med blad av rostfritt stål och ballongskaft, 12 matskedar, 12 dessertskedar, sockerströare, soppslev, såsslev, serveringssked

Bruksslitage, monogramgravyr.

515172

2018-01-24