Terrin med lock Kina 1830-tal

Terrin med lock Kina 1830-tal
Terrin med lock Kina 1830-tal
Terrin med lock Kina 1830-tal
Terrin med lock Kina 1830-tal
Terrin med lock Kina 1830-tal
Terrin med lock Kina 1830-tal
Terrin med lock Kina 1830-tal
Terrin med lock Kina 1830-tal

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TERRIN, med lock, porslin, Kina, ca 1830-tal, polykrom dekor av kvinna med barn, kant med fåglar och fjärilar, ca 28x22, höjd ca 14 cm

Åldersrelaterat slitage

515210

2018-01-23