Cafébord gjutjärn
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets första hälft, underrede i gjutjärn, grönbemålat, skiva med träribbor, märkt undertill N.Å.B., höjd ca 77, 80x55 cm
Enligt uppgift, märkning för Norrtälje Ångbryggeri. Bordet har stått på Spillersboda dansrestaurang Rådmansö
Slitage
515270
2018-01-23