Kina porslin famille rose samt verte

Klubbat för:

1 600 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

TALLRIKAR, ASSIETTER, 10 dlr., porslin, Kina, 18/1900-tal, famille rose, famille verte, varierande dekor i emaljfärger, diameter ca 8-23 cm

Kuntoraportti

Lagningar, skador, sprickor, nagg

515276

Päivämäärä:

2018-01-24